وبلاگ عسل بانو

وبلاگ عسل بانو، مکانی دنج و آرامش بخش برای زنان ایران زمین. مکانی با مطالب فوق‌العاده در زمینه آموزش مهارت‌های زندگی و زناشویی.

وبلاگ عسل بانو

وبلاگ عسل بانو، مکانی دنج و آرامش بخش برای زنان ایران زمین. مکانی با مطالب فوق‌العاده در زمینه آموزش مهارت‌های زندگی و زناشویی.

وبلاگ عسل بانو

فعالیت تخصصی وبلاگ عسل بانو در زمینه آموزش مهارت‌های زندگی و زناشویی است. در واقع هدف اصلی وبلاگ عسل بانو کمک به رشد و شکوفایی استعدادهای زنان ایران زمین است و این کار را با ارائه پست‌های جذاب و کاربردی انجام می‌دهد.

طبقه بندی موضوعی
نویسندگان

۸ اصل سرمایه‌گذاری در ازدواج موفق.

سه شنبه, ۲۸ فروردين ۱۳۹۷، ۰۸:۴۲ ب.ظ

خانواده   چگونه ازدواج موفق داشته باشیم؟

"موفقیت در ازدواج صرفا از طریق پیدا کردن همسر مناسب نیست، بلکه از طریق داشتن همسر مناسب است"  

Barnett R. Brickner 

دو سال پیش من و همسرم سبک ساده زیستی یا زندگی مینیمالیستی را  سرلوحه اهداف خود قرار دادیم، و برای رسیدن به آن، از هر چیزی که باعث اسراف وقت، انرژی، پول می‌شد، اجتناب کردیم.  

در واقع اقدام به حذف هر چیزی که در خانه مورد نیاز نبود، کردیم. 

این یکی از بهترین تصمیماتی بود که ما تا به حال انجام دادیم. هنگامی که شروع به حذف "چیز‌های غیرضروری " از زندگی مان کردیم، با یک جهان جدید روبرو شدیم. ما متوجه شدیم زمان بیشتری برای چیزهای باارزش داریم.

به عنوان مثال :

زمان بیشتری را در میز شام صرف میکنیم، و توانستیم برای برخی از تجربیات ارزشمند پس‌انداز کنیم ... مثل یک آخر هفته دلپذیر در ساحل.

در واقع حذف چیزهای غیر ضروری به ما اجازه داد تا روی چیزهای ضروری و باارزش تمرکز کنیم.


8اصل سرمایه گذاری در ازدواج موفق


این حالت را در اوایل ازدواج به وفور می‌توان دید. در ابتدای ازدواج، ما به شدت بر ساخت یک زندگی سالم تمرکز می‌کنیم. اما همانطور که روابط ما ادامه می‌یابد، چیزهای غیرضروری شروع به منحرف‌کردن ما از مسیر درست زندگی می‌کنند . ناگهان متوجه می‌شویم ارزش اقتصادی خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم یا حساب پس‌انداز بازنشستگی بر روابط سالم خانوادگی ارجحیت پیدا می‌کند، و یا شرایط از این هم بدتر می‌شود. به‌گونه‌ای که برای تعمیر ماشین خود وقت صرف می‌کنیم ولی برای ترمیم روابط زناشویی هیچ قدمی بر‌نمی‌داریم.

در این شرایط، زوج های باهوش متوجه می شوند که یک حساب پس‌انداز برای خانه، ماشین یا بازنشستگی ممکن است خوشایند باشد، اما ازدواج موفق را تضمین نمی کند.آنها اصول هشت‌گانه سرمایه‌گذاری در ازدواج موفق را درک می‌کنند.

اصولی همچون موارد زیر:

۱_عشق یا تعهد:

عشق تنها یکی از ده‌ها مولفه حساس و مهم برای داشتن یک رابطه طولانی مدت است. اما عشق از احساسات سرچشمه می‌گیرد و احساسات با گذشت زمان  تغییر می کند، شکل‌های مختلفی به خود می‌گیرد و می‌تواند به راحتی از بین برود.

در مقابل تعهد، بالاترین علامت بلوغ  و نشان‌دهنده وفاداری واقعی است.تعهد یکی از پایه‌های اساسی ازدواج موفق و چیزی به مراتب بیشتر از احساسات زودگذری است که در تلویزیون یا رمان‌های عاشقانه به تصویر کشیده می‌شود.

تعهدات زندگی می توانند تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی داشته باشند. اولین قدم این است که خودتان را تعریف کنید، بینش و مسیرتان را تعریف کنید. هنگامی که شما درک جامعی از کسی که دوستش دارید، پیدا کردید، وقت آن است که متعهد شوید و ازدواج کنید.


تعهد در ازدواج


تعهد در ازدواج به سه صورت نمود پیدا می‌کند:

۱_تعهد اخلاقی:

در این نوع تعهد، زوجها معمولا به خاطراعتقادات مذهبی یا هنجارهای اجتماعی مجبور به ازدواج می‌شوند.این افراد در زندگی زناشویی احساس وظیفه می‌کنند و از طلاق به خاطر قضاوت دیگران اجتناب می‌کنند.

۲_تعهد اجتماعی:

این نوع ازدواج به خاطر حفظ  موقعیت اجتماعی صورت می‌گیرد.در نتیجه عوامل خارجی باعث پایداری آن می‌‌شود،بدون اینکه احساس خوشبختی یا رضایت کنند. 

۳_تعهد شخصی:

مهمترین مولفه در تعهد شخصی، جنبه عاطفی آن می‌باشد. دراین تعهد روابط و پیوند عاطفی، مهمترین اصل در زندگی محسوب می‌شوند.

این نوع تعهد باعث تقویت ازدواج می‌شود.در این رابطه، زوج‌ها سخت کار می‌کنند تا روابطشان را در سطح پایدار حفظ کنند. در درگیری‌ها، آنها سعی دارند وضعیت را بگونه‌ای هدایت کنند تا از کنترل خارج نشود. این نوع تعهد باعث پایداری و پیشرفت زندگی زناشویی می‌شود.

 ۲_ وفاداری جنسی:

وفاداری جنسی در ازدواج شامل چشم، ذهن، قلب و روح ما است. هنگامی که ما ذهن خود را به فانتزی‌های جنسی در مورد شخص دیگری اختصاص می دهیم، وفاداری جنسی به همسرمان را قربانی می کنیم. هنگامی که، لحظاتی از وقت خود را وقف عواطف عاطفی به دیگری می‌کنیم در واقع در حال قربانی کردن وفاداری جنسی هستیم.

وفاداری جنسی یعنی، هر چیزی را که در مقابل چشم، بدن یا قلب شما قرار داده شده است را نادیده بگیرید. و تمام جنسیت خود را وقف همسرتان کنید. 

زیرا افرادی که ارزش وفاداری به همسر، خانواده و دوستان خود  را می دانند، از زندگی شادتر و رضایت بیشتری بهره‌مندند. هرگز فراموش نکنید، وفاداری به شادی تبدیل می‌شود. 

۳_پذیرش:

زوج های خوشحال یکدیگر را می پذیرند، آنها شریک زندگی خود را همان‌گونه که هست، می‌پزیرند. 

زوج‌هایی که اغلب سعی در "تغییر" یکدیگر دارند فقط تنش را به رابطه اضافه می کنند و تنش تبدیل به یک سنگ در راه سعادت می شود.

برای جلوگیری از تنش، چیزهای مثبت را جشن بگیرید و به منفی ها اهمیت کمتری بدهید. 

به یاد داشته باشید که پذیرش یکی از نیاز‌های اساسی ما انسان‌هاست و هیچ کس نباید از آن محروم شود. چیزهایی وجود دارد که شما و شریک زندگیتان برای بهتر شدن باید تغییر دهید، اما هیچ یک از شما نباید احساس فشار و یا اجباری داشته‌باشد .


بخشش در ازدواج


۴_بخشش:

یک بلوک ضروری از یک ازدواج سالم، توانایی پذیرفتن این موضوع است، که شما کامل نیستید، شما مرتکب اشتباه می‌شوید و به بخشش نیاز خواهید داشت. از آنجا که هیچ کس کامل نیست، صبر و بخشش همیشه در رابطه ازدواج نیاز است.

زوج‌های موفق به طور ضمنی ضعف های خود را می‌پذیرند و انتظار ندارند که کمال از طرف شریکشان باشد. آنها  اشتباهات گذشته شریک خود را مطرح نمی کنند، و هنگامی که اشتباهی رخ می دهد، به دنبال اصلاح یا انتقام نیستند.

زوج های موفق یاد می‌گیرند که ببخشند، بخشش همیشه آسان نیست انتظار نداشته باشید که این اتفاق به عنوان یک معجزه رخ بدهد، تمرین، زمان و صبر زیادی برای انجام آن نیاز است.اما با انجام بخشش، لحظات دوستانه‌تر و لذت‌بخش‌تری خواهید داشت.

۵_زمان:

روابط بدون سرمایه گذاری در زمان کار نمی کند.  یکی از ساده ترین چیزهایی که می توانید برای روابط خود انجام دهید، مدیریت وقت  برای  داشتن زمانی با خود( زمان شخصی ) و زمانی با همسر است. 

زمانی با خود، که از آن به عنوان زمان شخصی هم نام می‌برند، ما را قادر میسازد هویت فردی خود را حفظ کنیم، فرصتهایی را برای انجام کارهایی که دوست داریم به ما می‌دهد و به ما اجازه می دهد احساس کنیم کنترل زندگی خود را در دست داریم. در واقع تنها زمان می تواند به برقراری روابط تازه و کمتر تنش زدگی کمک کند.

اما در رابطه با همسر، همیشه به یاد داشته‌باشید: فردی که تصمیم گرفتید زندگی خود را صرف آن کنید، فردی است که می تواند روزهای شما را روشن تر و جاده ای را برای مسافرت آسان تر کند. 

کلید بهبود روابط شما این است که اولویت بیشتری برای با هم بودن داشته باشید.  زیرا اگر فرصتی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات روز با یکدیگر و بازگشایی در سطح عمیق وجود نداشته باشد، تعارضات رابطه افزایش و به دنبال آن  احساس رضایت کاهش می یابد.


تاثیر زمان در ازدواج موفق


۶_صداقت و اعتماد :

صداقت و اعتماد، پایه‌ای  سخت و محکم  در ازدواج سالم هستند. اما برخلاف بسیاری از موارد دیگر در این لیست، اعتماد طول می کشد. 

در یک لحظه ممکن است خودخواه، متعهد یا بیمار شوید، اما اعتماد همیشه زمان می‌برد. اعتماد فقط بعد از هفته ها، ماه ها و سال ها ساخته می‌شود.

برای جلب اعتماد طرف مقابل زمان لازم است، بنابراین شروع کنید ... و اگر شما نیاز به بازسازی اعتماد در رابطه خود دارید، باید سخت تلاش کنید

۷_ارتباطات :

شریک‌های موفق قطعا در مورد برنامه‌های کودکان، لیست مواد غذایی و صورتحساب‌های مربوط به وسایل، بحث می‌کنند.

آنها همچنین امیدها، رویاها، ترس و اضطراب‌شان را با هم در میان می‌گذارند.

زوج‌های موفق، فقط درباره تغییراتی که در زندگی بچه‌ها اتفاق می‌افتد بحث نمی‌کنند، بلکه در مورد تغییراتی که در قلب و روح خود اتفاق می‌افتد بحث می‌کنند.

این کلید ضروری را نمی‌توان نادیده گرفت، زیرا ارتباط صادقانه و صریح پایه‌ای برای بسیاری از چیزهای دیگر همچون تعهد، صبر و اعتماد می‌شود.

۸_خودخواهی :

هرچند عامل خودخواهی هرگز در نظرسنجی‌ها مورد توجه قرار نمی‌گیرد، اما متاسفانه بیشتر ازدواج‌ها به خاطر خودخواهی از بین می‌روند.

نظرسنجی‌ها علت طلاق را به مسائل مالی، عدم تعهد، خیانت یا ناسازگاری متهم می‌کنند، اما دلیل اصلی اغلب خودخواهی است.  یک فرد خودخواه فقط به خود متعهد است، صبر کمی دارد و هرگز یاد نمی‌گیرد که چگونه یک همسر موفق باشد. به امید، رویا و آرزوهای شریکش بی‌اعتناست و همین زنگ خطری برای یک ازدواج موفق است.

خلاصه مطلب:

برای ازدواج موفق هم همچون دیگر موارد ضروری زندگی، احتیاج به سرمایه‌گذاری است. این سرمایه‌گذاری در طول زمان و تحمل سختی‌های زیاد امکان‌پذیره.  اما نتیجه‌اش یک ارتباط فوق‌العاده و لذت‌بخش زناشویی است.  برای موفقیت در ازدواج توجه به موارد زیر الزامی است: تعهد، وفاداری جنسی، پذیرش، بخشش، اعتماد، زمان، ارتباط و عدم خودخواهی.


  

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">